Csütörtök, 04.25.2024, 3:20 AM
Üdvözöllek Vendég | RSS
Cod2 Modding
Főoldal | Regisztráció | Belépés
[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Fórum » Egyéb » Segítségkérő » Saját szerver inditó
Saját szerver inditó
kriszrapDátum: Szerda, 11.11.2015, 4:00 PM | Üzenet # 1
Közlegény
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 1
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Sziasztok.
azt szeretném kérdezni hogy hogy tudnák csinálni szerver készítő? exét c# hoz értek .
Csak nem tudom mit indit el cod2 szerver készítője??(fájlok).
Minden féle segítséget elfogadok köszönöm.

Szerk.: Ink olyat szeretnék kérdezni hogy a nyelv tud mysql kmunikálni vagy txtbe írni???


Az üzenetet módosította: kriszrap - Szerda, 11.11.2015, 4:13 PM
 
SipexDátum: Péntek, 12.18.2015, 11:38 PM | Üzenet # 2
*-*
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 224
Hírnév: 2022
Állapot: Offline
Szia.
A mondatodból ítélve, ez nem Metin2 hogy mysql vagy txt legyen benne (No offense, but two game have nothing to do with each other biggrin ).
Itt a szerver is a scriptekből és az iwd fájlokból áll, habár lehet benne egy kis csavar ha jobban átnézed a cod2mp.exe fájlt (why not dry ) de szerintem csupa script kérdése az egész dolog.

Valójában, a szerver az iwdekből áll össze avagy onnan olvas ki mindent (just do not say stupid wacko ) ami neki kell hogy létrehozza a saját kis picike szerverét.
A cod2 szerver készítője összedobja nagyon nagyon gyorsan az iwdfájlok scriptjeit a menutol kezdve a csillagos égig és szép képet ad neked a monitoron..
Ha már metin2-nél tartunk akkor ez olyan mint az mc indító(forcing the boot cool ) csak itt valójában nem kényszerít hanem elindítja a fájlok összeolvasása után.

UI: Kihagytam a legfontosabbat, a szerver készítő exének nem látom értelmét mivel az alap cod2mp.exe fájl alapjában a szerver amiben megadod a főmappádat avagy fs_game-t (Az exe filen Tulajdonságok stb stb) már egyből kiolvassa az alap iwdeket magának (kényszerített játék indítás, fuck metin2 biggrin ) aztán belenéz a te kis fs_game-nál megadott mappádba hogy mi kellene neki onnan (ugyebár megadtad a tulajdonság stb stb cuccba hogy mi is legyen az ami kell neki, apropó server.cfg barátunk is ott van aki bekonfigurálja magának a saját világában lévő dolgokat) és tádám, megjelenik a saját kis házi szervered (LAN talán talán talán) amire egyenlőre csak te tudsz fellépni (ha nincs valami hekker spanod plz).

UI2: Az első mondatomhoz fordulva, a Call of Duty 2 tudásom szerint nem rendelkezik MYSQL adatbázissal ami tárolna a te kis dolgaidat, hisz ezért van neki a kis profile mappája amiben neked szépen tömbbe vagy csak simán hozzárendeli a profile nevedhez egy pár parancsot ami segítségével el helyezi a dolgaidat egy cfg fájlban (fuck txt file format) amit következő esetben visszaolvas (metin2 logic ._. MYSQL MYSQL MYSQL) avagy megnyitja a következő induláskor (mint amikor a kis csíter gyerek a pro cfg-t olvastatja be magának hogy beadja neki 120km-ről a scope no zoomot O.o) és ott vannak a mentéseid, ölés, halál, beállításaid stb. Inkább .cfg fájlokkal gombolódjál minthogy te átírd azokat .txt-be vagy beolvastasd itt MYSQL-ban..  <_<

Sipex © 2015


Nem az a fő, hogy örökké élsz-e. A trükk az, hogy önmagad maradj, örökké.
---->>> X-fire & GSC: thessos <<<----
______The Best Modder______


Az üzenetet módosította: Sipex - Szombat, 12.19.2015, 1:27 PM
 
CrOn410Dátum: Szombat, 12.19.2015, 11:58 PM | Üzenet # 3
Őrmester
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 28
Hírnév: 0
Állapot: Offline
A "Saját szerver inditó" annyi, hogy megfogod a CoD2MP_s.exe -t, csinálsz neki egy parancsikont, aztán jobb klikk -> tulajdonságok -> cél: ..CoD2MP_s.exe"
Mögé írod: +set fs_game MODMAPPÁJA +set dedicated 2 +exec KONFIGFÁJL.cfg +map_rotate
Szóval: ..CoD2MP_s.exe" +set fs_game MODMAPPÁJA +set dedicated 2 +exec KONFIGFÁJL.cfg +map_rotate
Az iwd-ket, scripteket és a cfg-(ke)t a fs_game után megadott mappába rakod.
dedicated 2: a szerver mindenki számára látható, bárki tud csatlakozni(lehet h portot kell hozzá nyitnod)

CoD2-n belül tudsz txt-be írni az alap függvényekkel, példa:
file = openfile("teszt.txt", "write");
fprintln(file, "Teszt szöveg\nmeg ez is");
closefile(file);

Libcod segítségével tudsz használni MySQL-t is..(meg van benne pár hasznos funkció is) https://github.com/kungfooman/libcod

Ha meg egy programot akarsz írni amivel csinálsz egy szerver indítót, teljesen felesleges..


[right][/right]
 
SipexDátum: Vasárnap, 12.20.2015, 1:32 PM | Üzenet # 4
*-*
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 224
Hírnév: 2022
Állapot: Offline
Kedves CrOn410.

Az már megint másik dolog hogy tudsz írni .txt fájlban, de a Cod2ben a leegyszerűsìtett struktúra a .cfg fájl. Mentheted a játékon belül (eltekintve a játék felépìtésétől) akármilyen formátumban (ne engedd el a fantáziádat :D) de, ez csak módon belüli mentési megoldás egy egyszerű alap script kód segìtségével.

Habár a MYSQL-nak ennél a játéknál nem látom értelmét, hisz nincs semmiféle olyan adatbázisa vagy tárolási formája amely ragaszkodni az adott MYSQL-hoz vagy hasonló dologhoz. Mert mint tudjuk hogy a Cod2 mentés felépìtése cvar parancsokból áll ami adott esetben az alap scriptekben (természetesen magyarul .gsc fájl) megadott függvények alapján ment el és olvas be mindent az ég megadta világon. wink

Sipex © 2015


Nem az a fő, hogy örökké élsz-e. A trükk az, hogy önmagad maradj, örökké.
---->>> X-fire & GSC: thessos <<<----
______The Best Modder______
 
CrOn410Dátum: Vasárnap, 12.20.2015, 4:31 PM | Üzenet # 5
Őrmester
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 28
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Én ezzel tisztában vagyok, csak a kérdésére válaszoltam. :D
De amúgy tételezzük fel, hogy van egy fain kis felhasználó rendszered és ki akarod íratni a dolgokat (szint, játszott óra stb.) egy weboldalra, akkor - tudom, megoldható a sima fájlokkal is - sokkal kényelmesebb MySQL-t használni, főleg ha már dolgoztál vele korábban.


[right][/right]
 
SipexDátum: Vasárnap, 12.20.2015, 11:33 PM | Üzenet # 6
*-*
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 224
Hírnév: 2022
Állapot: Offline
Ez is igaz, de maradhat minden a régi szerintem.

ui: Telefonról írtam.. egy szép hosszú hozzászólást de kilépett ez a ***** így nem volt kedvem újra írni. Ezért csak egy rövid választ kaptàl. :)

Sipex © 2015


Nem az a fő, hogy örökké élsz-e. A trükk az, hogy önmagad maradj, örökké.
---->>> X-fire & GSC: thessos <<<----
______The Best Modder______


Az üzenetet módosította: Sipex - Vasárnap, 12.20.2015, 11:36 PM
 
Fórum » Egyéb » Segítségkérő » Saját szerver inditó
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Keresés:

Oldal by ^Neon |Xfire:martagvagy © 2024 | Ingyenes honlapszerkesztő - uCoz